10% rabatu

Na pierwsze zakupy w sklepie Gentle Man

5 kroków do nienagannych butów

Opublikowany : 2018-11-10 13:45:13

5 kroków do nienagannych butów

Zdajemy sobie sprawę, że męskie obuwie narażone jest na intensywne użytkowanie oraz wpływ czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, niska lub wysoka temperatura – wszystko to, chcąc czy też nie odbija się na technicznym stanie każdego obuwia. Pamiętaj, że kluczem do jego dobrego wyglądu i trwałości będzie zastosowanie zgodne z przeznaczeniem oraz prawidłowy sposób pielęgnacji. Specjalnie dla wszystkich czytelników sklepu gentle-man.pl przedstawiamy go w 5 prostych krokach.  1. Oczyść obuwie.

Przed zastosowaniem odpowiednich preparatów należy szczotką usunąć z butów brud i kurz. Jeśli na naszych butach pozostało zaschnięte błoto, możesz je usunąć tępą końcówką noża. Uważaj na wszelkiego rodzaju wgłębienia i szycia – należy zrobić to tak, by niczego nie uszkodzić. Polecamy sprawdzić, jaka szczotka do butów będzie najlepsza dla Twojego obuwia.  1. Umyj buty.

Pamiętaj, by butów nie myć zbyt często. Dlaczego? Każda naturalna tkanina (myślimy tutaj o wszelkiego rodzaju skórach) nie powinna być narażana na odkształcenia, a siłą rzeczy pod wpływem wody oraz ciepła takie mogą nastąpić. Jeśli więc zabrudzenia na bucie nie są zbyt wielkie, odpuść sobie mycie buta, a zamiast tego przetrzyj je specjalnym, czyszczącym mleczkiem. Jeśli jednak to nie wystarcza, umyj je ostrożnie za pomocą miękkiej szczotki. W zimie zwróć uwagę na mycie podeszwy butów – oprócz topniejącego śniegu "przy okazji" zbierać się mogą na nich resztki piasku i soli.

  1. Nałóż pastę.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do pastowania butów, którego zadaniem jest odżywić buty i nadać im piękny połysk, warto włożyć obuwie na prawidło. Dzięki niemu unikniemy zniekształcenia ulubionych butów i pozwolimy, by impregnat wniknął w każde miejsce, które tego wymaga. Nie zapominaj także o tym, by zapastować podeszwę buta – dzięki niemu będzie ona elastyczna i wodoodporna. Do tej czynności polecamy wybrać pastę do butów, która będzie zawierać wosk pszczeli...  1. Wysusz obuwie.

Każde obuwie poddane procesowi czyszczenia i pastowania powinno pozostać wysuszone. W tym celu podstawowym parametrem pozwalającym na powyższe jest ...czas. Na nic mechaniczne działania, czas pozwoli na wchłonięcie w skórę wody oraz odżywczych składników pielęgnacyjnych.

  1. Wypoleruj i zaimpregnuj.

Wypolerowana powierzchnia buta pięknie się prezentuje. Warto jednak skupić się nad wyborem odpowiedniej szczotki do wykonywania tej czynności. Pamiętaj, że zbyt twarda szczotka może naruszyć strukturę skóry naturalnej. Postaw na szczotkę do polerowania obuwia z miękkim włosiem, a by efekt był jeszcze bardziej wyrazisty możesz owinąć szczotkę nylonową pończochą. Jeśli efekt czystych, wypolerowanych butów utrzymać chcesz jak najdłużej zainwestuj w impregnat, chroniący je przed działaniem czynników atmosferycznych. Preparaty tego typu, wyposażone w specjalne cząsteczki, zapobiegną przed brudem, deszczem i śniegiem,a co za tym idzie oszczędzą Ci wysiłku częstego ich konserwowania.

Udostępnij wpis
Dodaj komentarz

 (z http://)