10% rabatu

Na pierwsze zakupy w sklepie Gentle Man

Jak nosić szalik? 4 sposoby na stylowy, zimowy look.

Opublikowany : 2018-11-06 09:59:22

Jak nosić szalik? 4 sposoby na stylowy, zimowy look.

1.Jak fular.

Historycy mody podają w swoich publikacjach do powszechnej wiadomości fakt, że historia męskiego szalika jest tak długa, jak samego ubrania. To dodatek, wykorzystywany przez mężczyzn od tysiącleci w rozmaitych rodzajach stylizacji. Nie bez znaczenia jest fakt, że wiele w temacie szalików zawdzięczamy Włochom. Dzięki nim możemy klasyczne, eleganckie szaliki wiązać w ozdobne węzły lub stylizować na fulary. O ile ten pierwszy sposób dotyczy grubszych, wełnianych lub kaszmirowych szalików, tak w przypadku fularów zakładanych nie tylko w chłodne dni, możemy je układać z kolorowych, jedwabnych chust i zakładać do koszul, marynarek lub stylowych swetrów o grubym splocie, z reguły zapinanych na jeden lub dwa guziki. Pamiętaj, że barwny fular wymaga specjalnego traktowania i odpowiedniego stylu. Nie ma mowy o stricte sportowych akcentach, trzymamy się klasyki.

2. Prosty, klasyczny, wełniany – do wszystkiego.

To najbezpieczniejszy rodzaj męskiego szala. Nie dość, że przetrwa wiele sezonów (jeśli postawimy na jak najlepszą jakość materiałów) to będzie równie długo modny. Proste, jednokolorowe szaliki doskonale uzupełnią eleganckie stylizacje z prostym płaszczem w roli głównej. Wszędobylska kratka (my polecamy zwłaszcza tę w angielskim stylu) świetnie będzie łączyć się z kurtkami budrysówkami oraz parkami wykończonymi lisem. Nie zapomnij o tym, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę – o ile w przypadku eleganckiego fularu my nie łączymy go z czapkami (jeśli już to z kapeluszem fedora) tak jeśli mówimy o kolorowych szalikach, bez problemu dobierzemy do nich odpowiednią czapkę. W tym sezonie nadal "rządzą" nieśmiertelne beanie.


https://gentle-man.pl/1726-modna-zimowa-czapka-meska-ciemnoszara-mulina.html


3. A może małe oszustwo?

Zima niestety nie oszczędza nikogo. Jeśli nie przepadasz za wiązaniem szalików lub zwyczajnie obawiasz się, że możesz go zgubić postaw na ...golf. Nie mamy na myśli klasycznego, wełnianego golfu, wkładanego pod płaszcz lub kurtkę, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że pomimo obowiązujących trendów, nie każdy z nas skłonny jest zakładać tego typu sweter. Mamy na myśli "udawany" golf, który zakładamy na szyję, a który imituje prawdziwy sweter. Ciepły komin zimowy w klasycznych odcieniach szarości znajdziesz w naszym sklepie internetowym

4. Zawsze masz sportową alternatywę do wyboru.

Wizja elegancko zawiązanego szalika lub męskiej chusty nie przekonuje Cię, gdyż twoim ukochanym stylem jest look "a la trener sportów zimowych"? Zamiast eleganckich, wełnianych płaszczy zdecydowanie wolisz zakładać puchową kurtkę? O ile znamy życie, Twoja żona/partnerka/mama na widok Twojej nieosłoniętej szyi dostaje spazmów. Najbardziej praktycznym (i ciepłym!) wyborem dla Ciebie będzie założenie prostego, bawełnianego, męskiego komina. Jeśli zależy Ci na szczególnym trzymaniu ciepła wybierz luźny, ciemnoszary, modny komin męski.

W sklepie gentle-man.pl połączyliśmy najmodniejsze modele czapek z kominami. Tym sposobem ułatwiliśmy Ci modowy wybór i postawiliśmy na oszczędość – sprawdź, dlaczego męskie zestawy kupisz taniej, niż każdy produkt odrębnie. Taki zestaw możesz podarować bliskiej Ci osobie lub uzupełnić swoją własną garderobę.

Udostępnij wpis
Dodaj komentarz

 (z http://)